Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini

ikonatiktok

ikonafacebook

ikonafacebook

instagram

kontrast

zwieksztext

ikona tel

logo e-mail

ikona place

Aktualności



Z pasją o historii - spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim za nami

Dodano:

Człowiek z pasją i ogromną wiedzą – z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek naszym gościem w Manufakturze był Bogusław Wołoszański. To wyjątkowe spotkanie autorskie dla tłumnie zgromadzonych słuchaczy stało się okazją zarówno do wysłuchania pasjonującego wykładu z historii, jak i do dyskusji z naszym gościem, który z chęcią wdawał się w polemikę z publicznością i wyczerpująco odpowiadał na pytania. Momenty powagi i zadumy od czasu do czasu przeplatane były zabawnymi anegdotami, a po spotkaniu był również czas na podpisywanie książek i robienie pamiątkowych fotografii oraz na chwilę osobistej rozmowy.

Tuż przed spotkaniem swoją premierę miała gra wielkoformatowa „Magiczna Trzebinia”. Zaprojektowana ona została wspólnie z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Parasol”, która również stawiła się w Manufakturze, by wspólnie z nami odbyć pierwsze rozgrywki. Zaś całej wtorkowej imprezie towarzyszyła wystawa patriotyczna zbiorów kolekcjonerskich dotyczących I wojny światowej, którą zaprezentowali członkowie Izby Regionalnej Sołectwa Myślachowice.

Spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim, a także gra wielkoformatowa „Magiczna Trzebinia” są elementami konkursu dotacyjnego BLISKO (2024 – 2025), w którym naszej Bibliotece udało się pozyskać środki na przeprowadzenie wielu ciekawych działań w środowisku lokalnym. Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Wróć