Inscenizacje dla dzieci

Pierwszą inscenizacją teatralną dla dzieci, jaka gościła w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Trzebini, była „Rzecz o dobrych bobrach”. Sztuka ta, w wykonaniu Autorskiego Teatru Lalek w Krakowie, przeznaczona była dla dzieci do lat 10-ciui spotkała się z żywym zainteresowaniem młodej widowni - zgromadzonej licznie w Sali Prelekcyjnej w dniu 8 lipca 1999 r. Formę przedstawienia teatralnego miała też zorganizowana przez filię w Młoszowej impreza „W świecie dziwów i książek”, której zadaniem było wprowadzenie dzieci w świat książki i biblioteki. Zadanie to powierzono starszej młodzieży, przejawiającej talenty aktorskie.

W roku 2001 biblioteka nawiązała kontakt z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, który podczas imprezy mikołajkowej ( 14 grudnia 2001 r. ) przedstawił inscenizację „Jasia i Małgosi”. W imprezie brali udział uczniowie klas drugich, uczęszczający do Szkół Podstawowych na terenie Trzebini ( ogółem 120 dzieci ).

Kolejnym przedstawieniem dla dzieci była zaprezentowana przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Trzebini - dniu 17 czerwca2004 r. - inscenizacja teatralna p.t. „Żona modna”. Odbiorcami tego amatorskiego przedstawienia byli młodsi koledzy „aktorów”, czyli uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini. Dzień później odbyły się ( towarzyszące imprezie ) warsztaty teatralne dla uczniów trzebińskich gimnazjów ( G. nr 1 i 2 ) - prowadzone przez aktorów Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina.

Jesteś tutaj: Start Inscenizacje dla dzieci