VII EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO ROZSTRZYGNIĘTA

W dniu 25 maja 2018 r./piątek/, w „Dworze Zieleniewskich” rozstrzygnięto VII edycję konkursu czytelniczego „Henryk Sienkiewicz – miłość, przygoda, historia”. Trylogia, cz. II: „Potop”– zorganizowanego przez Dzienny Ośrodek Młodzieżowy "W Gaju" przy Fundacji DOBRY START oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini.

W tegorocznym konkursie wystartowała młodzież z SP w Czyżówce, Gimnazjum nr 2 w Sierszy, Gimnazjum nr 2
w Chrzanowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno- Chemicznych w Trzebini oraz Szkoły Zawodowej w Krzeszowicach. Konkurs rozpoczął się testem kwalifikacyjnym, po którym finaliści odpowiadali na pytania zawarte w wylosowanym przez siebie zestawie /6 pytań/. Odpowiedzi uczestników oceniało trzyosobowe jury w składzie: Jolanta Piskorz, Monika Kłak-Gorlewicz, Paweł Świątek. Zwyciężczyni wygrała NAGRODĘ GŁÓWNĄ w postaci tygodniowego pobytu w Warszawie z Fundacją „Dobry Start”. Wszyscy uczestnicy rozgrywek finałowych otrzymali wydawnictwa albumowe
 i pamiątkowe kubeczki.
W konkursie zwyciężyła Justyna Szczepańska ze Szkoły Podstawowej w Czyżówce. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Brzózka, a na trzecim Paulina Stawarz.
W roku ubiegłym zwycięzcą także była uczennica Szkoły Podstawowej w Czyżówce, przygotowywana przez panią Violettę Smyl. Czy w roku 2019 będzie „literacki hat-trick? – za rok tematem konkursu będzie „Pan Wołodyjowski”.

Jesteś tutaj: Start Galeria 2018 Konkursy VII EDYCJA KONKURSU LITERACKIEGO ROZSTRZYGNIĘTA