KUBA MICHALSKI „ŚPIEWA HISTORIĘ POLSKI”!

 Wieczór poezji śpiewanej Kuby Michalskiego przyciągnął w piątek 18 maja duże grono słuchaczy!

Czytaj więcej...

TAJEMNICE KSIĄŻKOWEGO EMPORIUM

17 maja Odział dla Dzieci i Młodzieży wraz z zaproszonymi dziećmi ruszyły w podróż do niezwykłego świata pełnego książek, zagadek i sekretów.

Czytaj więcej...

DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO...CZYLI MAJOWY PIKNIK W STYLU PRL

1 maja na placu za Domem Kultury „Sokół” odbył się piknik w stylu PRL. Pogoda dopisała, Trzebinianie i atrakcje również! Stare samochody, stroje, rekwizyty filmowe, no i oczywiście muzyka przeniosły nas do przeszłości wcale nie tak odległej, ale już momentami zapominanej…

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ BIBLIOTEK U NAS

Jak co roku, dni od 8 do 15 maja, były dla nas – bibliotekarzy – wyjątkowe! Zaczęliśmy prezentacją jedynej w swoim rodzaju sukni zrobionej przez nasze koleżanki  i stoiskiem bibliotecznym przygotowanym dla naszych Czytelników przy okazji Dnia Bibliotekarza! Piątek upłynął tradycyjnie pod hasłem „ Nocy w Bibliotece”, a sobota – „Gry Miejskiej”,  która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. W tym miejscu dziękujemy Wszystkim, którzy dopomogli nam w organizacji i przeprowadzeniu tych jakże ciekawych inicjatyw!

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

Miło poinformować nam o nawiązaniu współpracy między Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Trzebini a Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, reprezentowaną przez Wydział Nauk Społecznych w Jaworznie.
Współpraca obejmować będzie różne dziedziny doskonalenia zawodowego, konferencje i sesje naukowe, ale również organizację imprez kulturalnych, promocję wzajemnych działań i rozbudowywanie pozytywnego wizerunku wśród lokalnej społeczności. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wspólne działania i ich rezultaty!

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2018 Różne