Gra Miejska: Odkrywamy Trzebińskie Tajemnice

W sobotę 13 października odbyła się gra miejska pt: „Odkrywamy Trzebińskie Tajemnice”. Zorganizowała ją grupa nieformalna „Trzebińscy Miłośnicy Historii” we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Trzebini.

Czytaj więcej...

WSPOMNIENIA O „SOLIDARNOŚCI” Z JÓZEFEM PATYNĄ

W dniach 07.07, 12.09, 14.09, i 25.09 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini odbyły się spotkania z Józefem Patyną, rodowitym trzebinianinem niegdyś członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. W imieniu użytkowników trzebińskiej Biblioteki serdecznie dziękujemy za przekazane do zbiorów bibliotecznych pamiątki, które niewątpliwie staną się przedmiotem opracowań naukowych i ozdobą organizowanych przez bibliotekę wystaw tematycznych.
                                                                          

Dyrekcja i Pracownicy MBP

Czytaj więcej...

KOLEJNA ODSŁONA NARODOWEGO CZYTANIA!

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego i 44 teksty Antologii Niepodległości czytaliśmy w sobotę 8 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini. Czytali zaproszeni Goście i uczestnicy wydarzenia. Przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni, Dyrektorowie trzebińskich szkół i przedszkoli, młodzież, dzieci i oczywiście bibliotekarze. Całości towarzyszyła przygotowana przez pracowników Biblioteki prezentacja multimedialna z oprawą muzyczną, wystawa tematyczna, dekoracje w stylu lat 30 – tych oraz poczęstunek.

Czytaj więcej...

ADAMIANA czyli obchodzimy 180-te urodziny patrona Biblioteki

Rocznicę 180-tych urodzin Adama Asnyka nasza Biblioteka obchodziła w sposób nietypowy. Bardziej naukowo niż literacko. Zaprosiliśmy pana Piotra Zwolińskiego i pana Cezarego Olchawę z Niezależnej Grupy Popularyzatorów Nauki „Esperymentatorzy”, aby przybliżyli nam pewne prawa fizyki i chemiczne wzory za pomocą doświadczeń. Wrażeń było co nie miara, zaciekawienia jeszcze więcej, a dobrej zabawy i zdobytej wiedzy – jeszcze więcej.
Dziękujemy grupie „Eksperymentatorzy” za wyjątkowo ciekawie spędzony czas, a młodzieży za właściwe pytania we właściwych momentach Smile
Zapraszamy na fotorelację.

Czytaj więcej...

Teraz Lgota!

Kolejny piknik i stoisko bookcrossingowe za nami! Taka forma promowania czytelnictwa odpowiada zarówno nam bibliotekarzom, jak i czytelnikom. Zainteresowanie biblioteczną ofertą towarzyszy nam za każdym razem, co bardzo nas cieszy! Tak było także na pikniku w Lgocie!
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji!

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2018 Różne