"TRZEBINIA - MOJE MIASTO" - WYSTAWA POKONKURSOWA

Serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy wierszy o Trzebini. Trzebinia dawniej i dziś widziana oczami przedszkolaków i ich rodziców to motyw przewodni każdego wiersza. Wiersze pełne są pięknych historii, ale i humoru. Są wyjątkowo plastyczne i od razu widać, że autorzy – młodsi i starsi – w pełni zaangażowali się w ich tworzenie.
Wystawę oglądać można w holu bibliotecznym do końca października.

Czytaj więcej...

PROMOCJA KSIĄŻKI "SOLIDARNOŚĆ W TRZEBINI - POWSTANIE I DZIAŁALNOŚĆ"

Dnia 7 września 2017 r. (czwartek) w Dworze Zieleniewskich odbyła się promocja książki pt. „Solidarność w Trzebini – powstanie i działalność” stanowiącej wspólny projekt Stowarzyszenia „Wspólna Trzebinia” i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Trzebini. Autorami publikacji są Jolanta Piskorz (redaktor naczelny), Tadeusz Adamczak, Andrzej Kostka (Honorowy Obywatel Trzebini) i Barbara Sokołowska-Kurek. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Zastępca Burmistrza Trzebini Jarosław Okoczuk, Honorowi Obywatele Miasta – prof. Adam Stanisław Jagiełło i prof. Zbigniew Bonderek – a także duchowni z miejscowych parafii: Ks. Dziekan Stanisław Krzysik, Ks. Proboszcz Stanisław Bercal z Parafii Piotra i Pawła, Ks. Prałat Władysław Gil – były Proboszcz Parafii Św. Barbary w Krystynowie – oraz obecny Proboszcz tej parafii Ks. Krzysztof Chromy.

Czytaj więcej...

NARODOWE CZYTANIE 2017

Po raz kolejny już Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem Narodowe Czytanie promowanej przez Prezydenta RP. Tym razem czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Czytaj więcej...

"PRZYGODA KULINARNA"

Minął piąty, ostatni tydzień projektu "Zostań SuperCzytelnikiem! Przeżyj 5 wakacyjnych przygód w bibliotece".
Dzieci rozwijały swe zdolności kulinarne i pięknie dekorowały ciasteczka.
Po zakończeniu zadania uczestnicy otrzymali odznakę Szefa Kuchni.
Sponsorem projektu jest Fundacja Tauron.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA "SOLIDARNOŚĆ W TRZEBINI - POWSTANIE I DZIAŁALNOŚĆ"

Książka pt. „Solidarność w Trzebini – powstanie i działalność” powstała na podstawie wspomnień, dokumentów i fotografii udostępnionych przez działaczy „Solidarności” oraz materiałów archiwalnych pozyskanych z: Archiwum Zarządu NSZZ ”Solidarność” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego „Sowiniec” oraz Czytelni Akt Jawnych Instytutu Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2017 Różne