SPEKTAKL TEATRALNY

20 grudnia odwiedziły nas Dzieci z okolicznych przedszkoli i wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie "Za pasem Święta a ktoś majstruje przy prezentach" Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska".

Czytaj więcej...

"ANDRZEJKI I KATARZYNKI W BIBLIOTECE"

29 i 30 listopada w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odbyły się Andrzejki i Katarzynki. Najmłodsi czytelnicy poznawali swoją przyszłość lejąc wosk i odgadując imiona przyszłych wybranków i wybranek. Ten niezwykły dzień magii i czarów okazał się wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji.
Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz profil na facebook.

Czytaj więcej...

PRELEKCJA O TRZEBIŃSKIEJ „SOLIDARNOŚCI”

W dniu 20.11.2017 r. – na zaproszenie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wystosowane przez panią Ewę Feliksiak – w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini odbyła się prelekcja poświęcona historii trzebińskiej solidarności, którą poprowadziła dr Jolanta Piskorz z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka.

Czytaj więcej...

"TAK ZMIENIAŁA SIĘ TRZEBINIA" - PRELEKCJE

W dniach 27 i 28 listopada br. Na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka odbyły się prelekcje dla uczniów zainteresowanych historią ze Szkół Podstawowych w Krystynowie i w Myślachowicach. Uczniowie przybyli pod opieką pani Iwony Leś-Kubik i mieli okazję zapoznać się z historią Trzebini oraz zaobserwować na fotografiach jak zmieniała się na przestrzeni wieków architektura Trzebini. Prelekcję Poprowadziła dr Jolanta Piskorz (pracownik MBP). Uczestnicy spotkania skorzystali też z możliwości obejrzenia wystawy Marszałek Józef Piłsudski – żołnierz, polityk, mąż stanu” (prezentowanej obecnie na terenie biblioteki).

Czytaj więcej...

PACZKA LITERACKA

Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Paczka literacka” organizowanym przez Wydawnictwo Agora i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Z radością informujemy, że nasza biblioteka znalazła się w gronie obdarowanych. W ramach promocji otrzymanej literatury, zostało zorganizowane spotkanie z czytelnikami, na którym bibliotekarka przeczytała fragmenty książki Michała Ogórka „Polska Ogórkowa”.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2017 Różne