FINAŁ KONKURSU "HENRYK SIENKIEWICZ - MIŁOŚĆ, PRZYGODA, HISTORIA - QUO VADIS"

W piątek, w dniu 3 czerwca 2016 r., odbył się w Dworze Zieleniewskich finał Konkursu czytelniczego: „Henryk Sienkiewicz – miłość, przygoda, historia” – „Quo vadis”. Konkurs został zorganizowany przez Dzienny Ośrodek Młodzieżowy "W Gaju" przy Fundacji DOBRY START oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini.

Zmagania konkursowe przebiegały w II etapach – w formie pisemnej (test) i ustnej. Autorkami pytań były pracownice biblioteki, Jolanta Piskorz i Barbara Sokołowska-Kurek. Słowo wstępne o twórczości H. Sienkiewicza wygłosiła Monika Kłak-Gorlewicz, natomiast osobą prowadzącą konkurs był Eugeniusz Kurek. Odpowiedzi uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Jolanta Piskorz, Monika Kłak-Gorlewicz, a także Gabriela Kuchta (test) i Małgorzata Piotrowska (finał). Po teście, napisanym w dniu 30.05.2016, do piątkowego finału zakwalifikowało się 6 osób – czterech gimnazjalistów (Gm. nr 1 i Gm. Nr 2) oraz dwóch przedstawicieli Szkoły  Podstawowej w Czyżówce.

Po zaciętej walce, zakończonej dogrywką między reprezentantami Gimnazjum nr 1 w Trzebini i Szkoły Podstawowej w Czyżówce, NAGRODĘ GŁÓWNĄ – tygodniowy pobyt w Warszawie  i wydawnictwo albumowe – wywalczyła Aleksandra Sponda z Gimnazjum nr 1 w Trzebini. Na miejscu drugim uplasował się Mateusz Sikora ze Szkoły Podstawowej w Czyżówce, a miejsce trzecie zajęła Weronika Niemczyk z Gimnazjum nr 2 w Trzebini. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Natalia Brzózka (SP w Czyżówce) oraz Aleksandra Tarka i Oliwia Gąsior (obie z Gm. Nr 1) Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini. Dokumentację fotograficzną imprezy wykonał Andrzej Kostka.

Punktacja finalistów:

1. Aleksandra Sponda – 15 –  24 (po dogrywce)
2. Mateusz Sikora – 15 –  22,5  (po dogrywce)
3. Weronika Niemczyk – 12,5
4. Natalia Brzózka – 12
5. Aleksandra Tarka – 9,5
6. Oliwia Gąsior – 5,5

Jesteś tutaj: Start Galeria 2016 Konkursy FINAŁ KONKURSU "HENRYK SIENKIEWICZ - MIŁOŚĆ, PRZYGODA, HISTORIA - QUO VADIS"