SPOTKANIA Z GRĄ "OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA"

Kim byli pionierzy przemysłu naftowego w Galicji?  Czy łatwo jest zarządzać spółką? Czy gry to dobry sposób nauki ekonomii? Na te i inne pytania mogli odpowiedzieć uczestnicy spotkań zorganizowanych w ubiegłym tygodniu przez naszą Bibliotekę.  


W czasy polskiego teksasu przeniosła uczestników warsztatów symulacyjna gra ekonomiczna "Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota".
Gra Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota została wydana w ramach projektu edukacyjnego Galicyjski Teksas, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.
Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Ich zadaniem jest prowadzenie biznesu naftowego w trzyosobowych spółkach – od zakupu działki, przez wydobycie, po przetwórstwo i sprzedaż nafty, gazu i wosku ziemnego. Gra jest symulacją prowadzenia biznesu dla 9–30 osób od 13 roku życia. Uczestnicy podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców.


Jesteś tutaj: Start Galeria 2015 Różne SPOTKANIA Z GRĄ "OIL CITY - GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA"