MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

5 grudnia w Wypożyczalni Dziecięcej młodzi czytelnicy obejrzeli świąteczny spektakl pt. "Skarb to nie tylko złoto", w wykonaniu aktorów agencji artystycznej "Blaszany Bębenek". Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, a później spotkały się ze Św. Mikołajem, który wręczył im prezenty.

Czytaj więcej...

ZABAWA ANDRZEJKOWA

27 i 28 listopada w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży zorganizowano Zabawę Andrzejkową. Najmłodsi czytelnicy poznawali swoją przyszłość lejąc wosk, słuchając porad bibliotecznej wróżki i odgadując imiona przyszłych wybranków i wybranek.

Czytaj więcej...

WIECZÓR Z DUCHAMI

W ostatni dzień października w naszej Bibliotece odbył się "Wieczór z Duchami". Dzieci słuchały opowieści o polskich duchach, a biblioteczna wróżka przy pomocy czarodziejskiej kuli zdradzała sekrety dotyczące przyszłości. Wszyscy razem zrobili także ozdoby oraz przerażające kanapki. Na koniec wielką atrakcją były poszukiwania ducha, którego ogłosy i nawoływania słyszeliśmy w ciemnościach wypełniających biblioteczne korytarze.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odwiedzały nas dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Młodzi goście przybyli ze swoimi pluszakami, brali udział w quizie literaturoznawczym i wygrywali nagrody.

Czytaj więcej...

LISTY ZZA DRUTÓW WOLDENBERGU

W pogodne, jesienne południe 16 października w Medi@tece, w specjalnie przygotowanej scenerii obozu jenieckiego przeczytano listy por. Tadeusza Muskata do Jakobiny Skomskiej, pisane w latach 1941-1944. Listy, rodzinną pamiątkę, przekazali  nam Państwo Ichniowscy, najbliższa rodzina adresatki listów. Teksty pisane pięknym językiem, ze znajomością zapomnianych dzisiaj najlepszych zasad epistologii przeczytali Pan Tomasz Piszczek i Pan Robert Rejdych. Panowie wystąpili w podwójnej roli porucznika Muskata w oryginalnych mundurach wojskowych. Jeńców pilnował w mundurze Wermachtu Pan Piotr Matan. Scenografia obozowa została przygotowana z użyciem eksponatów muzealnych Stowarzyszenia Nasze Psary, a mundury udostępnione dzięki uprzejmości Pana Piotra Pary i jego przyjaciół z historycznych grup rekonstrukcyjnych: Stowarzyszenia Wrzesień 39 i Wielka Czerwona Jedynka.

Bardzo dziękujemy Dorocie Szydłowskiej, Tomaszowi Piszczkowi, Robertowi Rejdychowi,
Piotrowi Matanowi, Piotrowi Parze oraz Rodzinie Ichniowskich
za pomoc w zorganizowaniu spektaklu.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2014 Różne