Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/wystawa_lotnicza oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Galeria 2013

LOTNICTWO ALIANTÓW W II WOJNIE ŚWIATOWEJ - NIEBO W OGNIU 1944

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/wystawa_lotnicza oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Lotnictwo aliantów w II wojnie światowej”.  Na wystawie zaprezentowano między innymi kopie odtajnionych dokumentów sił powietrznych USA oraz unikalne fotografie z okresu II wojny światowej, pochodzące ze zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Muzeum Regionalnego w Chrzanowie, a udostępnione przez lokalnego pasjonata, pana Andrzeja Kostkę.

Ekspozycja uwzględnia między innymi takie zagadnienia jak: konstrukcja i obsługa samolotów, podstawowe typy bombowców i myśliwców, szyk bojowy samolotów, loty bojowe nad Europą i Polską – ze szczególnym uwzględnieniem nalotów na Oświęcim Dziedzice i Trzebinię. Uwzględniono także biogramy Trzebinian walczących w siłach zbrojnych aliantów – ze szczególnym uwzględnieniem osób walczących w siłach powietrznych. Uzupełnienie wystawy „Lotnictwo aliantów w II wojnie światowej” stanowi ekspozycja modeli samolotów ze zbiorów pana Tomasza Piszczka (Stowarzyszenie „Nasze Psary”) pod hasłem „Niebo w ogniu 1944”.
{gallery}/galeria/2013/wystawa_lotnicza{/gallery}

Jesteś tutaj: Start Galeria 2013 Wystawy LOTNICTWO ALIANTÓW W II WOJNIE ŚWIATOWEJ - NIEBO W OGNIU 1944