Galeria 2013

LUBIĄŻ - KLASZTOR PEŁEN TAJEMNIC

288 kilometrów od Trzebini znajduje się perła architektoniczna budownictwa klasztornego Dolnego Śląska – Klasztor Cystersów w Lubiążu. To pięknie położone miejsce na przestrzeni wieków pełniło rozmaite funkcje; od tradycyjnego miejsca odosobnienia mnichów, przez szpital dla obłąkanych aż po fabrykę zbrojeniową w latach II wojny światowej.

Teraz lubiąski klasztor wydaje się być trochę zapomniany, a szkoda, gdyż jest to miejsce wyjątkowe, pełne tajemnic czekających na odkrycie.

Zapraszamy Państwa do oglądania wystawy poświęconej właśnie Klasztorowi Cystersów w Lubiążu. Wystawę można  oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki.

"WYMARZONY PARK W MOJEJ OKOLICY"

W ramach obchodów XI Dnia Drzewa w Domu Kultury Willa NOT w Sierszy odbył się konkurs drużyn ze szkół naszego powiatu. Prezentowane na wystawie prace to makiety przestrzenne. Dowolna technika wykonania prac sprawiła, że szkoły przygotowały ciekawe i bardzo pomysłowe prace. Wystawa pokonkursowa jest wyeksponowana w gablotach w Holu Głównym Biblioteki.

Czytaj więcej...

WYSTAWA PRAC Z KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży można oglądać prace konkursowe z kasztanów i żołędzi wykonane przez przedszkolaków i ich rodziców z Przedszkola Samorządowego w Myślachowicach.

Czytaj więcej...

"BARDZO MARTWA NATURA" WYSTAWA UCZESTNIKÓW AKADEMII WEEKENDOWEJ

Wystawa prac uczestników Akademii Weekendowej przy ASP w Katowicach LIDII KURNIK, BOŻENY FUDAŁY i STANISŁAWA WOJTASA.
Program Akademii Weekendowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jest skierowany do osób, które zawsze chciały rozwijać swoje zdolności artystyczne ale z różnych przyczyn nie mogły lub nie chciały tego robić w ramach regularnych studiów.
http://www.asp.katowice.pl/zobacz/akademia-weekendowa

Czytaj więcej...

WTORKOWE ZWIEDZANIE WYSTAWY

 Prelekcja dla zainteresowanych dorosłych czytelników miała miejsce we wtorkowe popołudnie. Zwiedzający wystawę mieli okazję uzupełnić swoją wiedzę historyczną o ciekawe fakty znane fascynatom, a dotyczące naszego terenu.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2013 Wystawy