Galeria 2013

WYCIECZKA DO KIERKOWA

Wycieczka z przewodnikiem, naszym zaprzyjaźnionym regionalistą Panem Andrzejem Kostką była bardzo udana. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali trzebińskich opowieści o ludziach, którzy przeminęli. Zwiedzając trzebiński cmentarz żydowski mieszczący się przy ulicy Słowackiego w Trzebini, można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o tradycjach i kulturze żydowskiej, ale także poznać lepiej historię naszego miasta. Pan Andrzej Kostka, regionalista i społeczny inspektor ochrony zabytków miał dla nas wiele ciekawych opowieści. Zainteresował nawet osoby, które już w poprzednich latach uczestniczyły w naszej dorocznej, jesiennej wycieczce do Kierkowa. Osoby, które nie skorzystały z tej okazji zapraszamy za rok! Bardzo DZIĘKUJEMY Panu Andrzejowi Kostce za zaangażowanie w zorganizowanie i oprowadzenie wycieczki oraz poświęcenie nam swego cennego czasu!

Czytaj więcej...

LUBIĄŻ - KLASZTOR PEŁEN TAJEMNIC

5 marca w naszej Bibliotece miało miejsce spotkanie z cyklu imprez historycznych „Lubiąż – klasztor pełen tajemnic”. Na spotkaniu zaprezentowano materiały przedstawiające to miejsce na przestrzeni wieków. Zaproszony gość Pan Marcin Gorlewicz opowiedział o bogatej historii Lubiąża, który pełnił różnorodne funkcje, od  klasztoru w ujęciu tradycyjnym, przez szpital Armii Radzieckiej i fabrykę broni, aż po skład biblioteczny i Oddział Muzeum we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Przedstawienie teatralne

2 grudnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się przedstawienie teatru "Maska" z Krakowa, pt. Świąteczna przygoda"

Czytaj więcej...

Odwiedziny Św. Mikołaja

Po przedstawieniu zaproszone dzieci spotkały się ze Św. Mikołajem, który obdarował je prezentami.

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI PO RAZ DRUGI

Kolejna grupa młodych Czytelników 28 listopada spędziła czas na zabawach i wróżbach andrzejkowych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży naszej Biblioteki.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Galeria 2013 Różne