QUIZ "CZY ŻABA I ROPUCHA TO TO SAMO"

Końcówkę wakacji Filia w Karniowicach umiliła swoim małym czytelnikom kolejnym spotkaniem z przyrodą, zorganizowanym we współpracy z Wiejskim Domem Kultury. Goszcząca u nas po raz kolejny Ewa Pierzchała, studentka biologii i aktywna działaczka Koła Naukowego UJ, tym razem przygotowała dla nas quiz o tajemniczym tytule: "Czy żaba i ropucha to to samo?".

Wspólnie zgłębialiśmy różnorodność zwierzaków w Polsce i dowiedzieliśmy się nie tylko czym różni się ropucha od żaby, ale również kosarz od pająka, pszczoła od osy, gawron od kruka, traszka od jaszczurki i wiele wiele innych, tylko z pozoru podobnych do siebie stworzeń. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe filmy o poznanych zwierzętach, nabytą wiedzę jak zwykle sprawdziły rozwiązując krzyżówki i rebusy, a zabawę tradycyjnie zakończyliśmy kolorowankami. Razem z dziećmi mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie przyrodnicze spotkanie! Dziękujemy paniom Magdzie Gąsior i Iwonie Wojtyś z WDK za udostępnienie na czas zajęć sali teatralnej.
P.s. Czy wiedzieliście, że istnieje gatunek pająka, który wygląda całkiem jak... mrówka?

Jesteś tutaj: Start Filia nr 8 - Karniowice Aktualności QUIZ "CZY ŻABA I ROPUCHA TO TO SAMO"