WYKŁAD O "NOCNYCH WŁADCACH PRZESTWORZY"

Drugą połowę wakacji rozpoczęliśmy edukacyjnie. Filia w Karniowicach wraz z Wiejskim Domem Kultury przygotowały dla dzieci wyjątkową niespodziankę. Gość specjalny - Ewa Pierzchała, studentka III roku biologii na UJ, aktywnie działająca w Sekcji Chiropterologicznej UJ - wygłosiła bardzo interesujący wykład o "Nocnych władcach przestworzy", dzieląc się przy tym z dziećmi swoją pasją i ogromną wiedzą o nietoperzach.

Poznaliśmy różne gatunki, żyjące w Polsce i na świecie, ich cechy charakterystyczne i zachowania, obaliliśmy również wiele mitów dotyczących nietoperzy. Po prelekcji dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki, quizy, sprawdzając zdobytą na zajęciach wiedzę, dostały również obrazki z nietoperzami do kolorowania. Prowadzącą nagrodziliśmy gromkimi brawami i już planujemy kolejne przyrodnicze spotkania! Paniom z WDK bardzo dziękujemy za udostępnienie na czas zajęć sali teatralnej.
P.S. Czy wiedzieliście, że nietoperze również zapylają kwiaty?

Jesteś tutaj: Start Filia nr 8 - Karniowice Aktualności WYKŁAD O "NOCNYCH WŁADCACH PRZESTWORZY"