KOLOROWO - ZAKŁADKOWO

Na kolejne spotkanie czytelnicze do naszej filii w ostatni piątek przyszli uczniowie z klasy „0” z zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej.
Wspólnie czytaliśmy „Bajki o zwierzętach. Najpiękniejsze bajki rosyjskie”. Dzieciom lektura bardzo przypadła do gustu. A jeszcze bardziej spodobało im się wspólne projektowanie i wykonywanie zakładek do książek. Będą im one na pewno dobrze służyły podczas czytania w domu.

Czytaj więcej...

FERIE ZIMOWE 2018

W czasie ferii zimowych dzieci odwiedziły bibliotekę w poszukiwaniu książek o zimie, żeby potem przeczytać na głos wybrane przez siebie opowiadania. Młodzież przeczytała młodszym kolegom książkę pt. "Nasi polarni przyjaciele" z podziałem na role.

Czytaj więcej...

CZYTANIE OPOWIADAŃ O CHOPINIE

Dzieci z kl. 0 wysłuchały opowiadań o Chopinie z książki pt. "Chopin oczami dzieci" oraz wysłuchały kilka fragmentów utworów tego kompozytora, który swoje utwory tworzył z dźwięków usłyszanych wśród łąk i lasów.

Czytaj więcej...

GŁOŚNE CZYTANIE...

Głośne czytanie fragmentów lektury pt. "Dzieci z Bullerbyn" o zabawach na śniegu. W spotkaniu uczestniczyła kl. III Szkoły Podstawowej w Lgocie. Pomimo braku śniegu bawiliśmy się śnieżkami tyle, że gazetowymi. Jeździliśmy na nartach i sankach. Radości i śmiechu było co niemiara.

Czytaj więcej...

„KSIĄŻKOWY MECZ”

Kolejne spotkanie z cyklu „Spotkań z książką” przebiegało pod hasłami związanymi ze sportem. Wraz z klasą 0 czytaliśmy książkę Ewy Nowak pt.” Mecz o wszystko czyli dzień z życia piłkarza”. Po skończeniu lektury i krótkiej rozgrzewce dzieci rozegrały mecz. Wrażeniom, radości i sportowym uniesieniom nie było końca.

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Asnyka

ul. Narutowicza 10
32-540 Trzebinia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 32-612-13-98

NIP: 628-11-80-208

Jesteś tutaj: Start Filia nr 6 - Lgota Aktualności