BIBLIOTEKA ŹRÓDŁEM INFORMACJI

1 października  w siedzibie naszej psarskiej biblioteki  odbyła się lekcja biblioteczna, z udziałem dzieci z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Psarach.  Z Panią dyrektor szkoły Barbarą Kwiecień i zarazem opiekunką dzieci, biorących udział w Innowacjach pedagogicznych: różne źródła informacji, gościli i zarazem uczyli się jak korzystać z biblioteki publicznej, głównie z zakresu działu UKD nr 5 i 6.

Bibliotekarka przedstawiła przybyłym dane  związane z  siecią bibliotek w Polsce i na świecie, poinformowała, skąd są finanse na książki- i inne zbiory biblioteczne, omówiła zakres przywilejów i obowiązków czytelnika oraz konieczność stosowania się do regulaminu obowiązującego w bibliotece. Dzieci miały za zadanie wybrać sobie książki z zakresu biologii i po krótkim zapoznaniu się z wydawnictwami albumowymi z tego zakresu- przedstawiły to, co je w nich zaciekawiło, A ZROBIŁY TO PERFEKCYJNIE. Zakończyliśmy spotkanie podarkami- każdy otrzymał zakładkę do książki i poczęstunek –pyszne jesienne winogrona.

Dziękujemy i  ZAPRASZAMY PONOWNIE!

(oprac. I.G.)

Jesteś tutaj: Start Filia nr 5 - Psary Aktualności BIBLIOTEKA ŹRÓDŁEM INFORMACJI