WITAJ WIOSNO

KONKURS „ WITAJ, WIOSNO!”
ogłosiły dwie instytucje:
STOWARZYSZENIE NASZE PSARY oraz BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSARACH, filia nr 5 MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ im. A. Asnyka w TRZEBINI.
Zbieranie prac do siedziby biblioteki odbywało się do 19 marca.

21 marca 2015 r. o godz. 16.00 w Domku Cioci w Psarach-siedzibie stowarzyszenia, odbył się finał konkursu plastyczno- literackiego „Witaj, wiosno!” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nasze Psary oraz Bibliotekę Publiczną w Psarach. Podczas spotkania pani Iwona Grabowska czytała wiersze o wiośnie autorstwa rodzimej poetki, Pani Emilii Rejdych z Psar,  w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom”. Wszyscy uczestnicy konkursu piekli kiełbaski na ognisku i częstowali się słodyczami. Nagrody dla każdego uczestnika konkursu ufundowali organizatorzy, pani Marta Sikora, pani Lucyna Duda oraz radny Tomasz Piszczek. Na konkurs wpłynęło 31 prac plastycznych wykonanych w różnych technikach i jedna praca literacka- wiersz o wiośnie.
Jury w składzie: Dorota Szydłowska, Iwona Grabowska i Tomasz Piszczek oceniło prace w następujących kategoriach wiekowych:
Dzieci najmłodsze
Wyróżnienia- Agnieszka Grochal, Kaja Hapek, Alicja Niewiedział
Dzieci młodsze
I miejsce- Maria Kowalska z Chrzanowa
II miejsce - Eliza Grzybowska i Aleksandra Cichy z Chrzanowa
III miejsce- Aleksandra Jedynak z Myślachowic i Sara Siwek z Chrzanowa
Wyróżnienia- Ola Mańko i Maria Tylutki z Chrzanowa
Dzieci starsze
I miejsce- Daria Przytulska z Psar
II miejsce- Emilia Prochowska z Psar
III miejsce- Julia Kuchta z Psar
Wyróżnienie- Julita Starzycka z Psar
Dorośli
I miejsce- Marzena i Lucjan Niewiedziałowie - piękna praca przestrzenna orgiami
Wszystkim uczestnikom konkursu i osobom towarzyszącym serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!
A NA WYSTAWĘ POKONKURSOWĄ ZAPRASZAMY DO NASZEJ PSARSKIEJ BIBLIOTEKI PRZEZ CAŁĄ WIOSNĘ!
Pełna fotorelacja na stronie Stowarzyszenia Nasze Psary.