LEKCJA BIBLIOTECZNA W PRZEDSZKOLU W PSARACH

30 maja dwie bohaterki książek: Zuzia i Basia odwiedziły przedszkole w Psarach
W czytaniu bajek uczestniczyły dwie grupy dzieci: starszaki i maluszki.

Czytaj więcej...

LEKCJA BIBLIOTECZNA

W dniu 30.03.2017 Bibliotekę w Psarach odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Podczas spotkania dowiedziały się, jak funkcjonuje Biblioteka oraz jak powstaje książka. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawie, w której bibliotekarz był autorem a goście ilustratorami. Po wysłuchaniu opowieści pt. "Zuzia jedzie na piknik" dzieci wykonały piękne okładki i ilustracje do książki. Największą atrakcją było przybicie bibliotecznej pieczątki na swojej pracy!


ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

Seria książkowa „Kocham Polskę” to propozycja dla dorosłych, którzy swoim pociechom chcą przekazać wiedzę o Polsce, jej historii, tradycji, bohaterach i wielkich postaciach. W naszej psarskiej bibliotece posiadamy kilka z nich; i tak książka Joanny i Jarosława Szarków - Święty Jan Paweł II,  poświęcona największemu z Polaków, który był ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 roku, Janowi Pawłowi II, posłużyła tym razem jako lektura dla najmłodszych czytelników w przedszkolu w Psarach, w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Czytaj więcej...

BIBLIOTEKA ŹRÓDŁEM INFORMACJI

1 października  w siedzibie naszej psarskiej biblioteki  odbyła się lekcja biblioteczna, z udziałem dzieci z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Psarach.  Z Panią dyrektor szkoły Barbarą Kwiecień i zarazem opiekunką dzieci, biorących udział w Innowacjach pedagogicznych: różne źródła informacji, gościli i zarazem uczyli się jak korzystać z biblioteki publicznej, głównie z zakresu działu UKD nr 5 i 6.

Czytaj więcej...

WAKACYJNIE W PSARACH

Dzieci  przebrane za hawajskie dziewczęta i ze specjałami prosto z triopików odwiedziły dziś naszą bibliotekę, częstując pysznościami; potem wspólnie spędziliśmy czas nie tylko na zabawach w ”Dniu hawajskim” w Wiejskim Domu Kultury w Psarach na dużej sali; po harcach dzieci chętnie spędziły czas na zabawie w bibliotece, wykorzystując  bierki, układanki sprawnego myślenia oraz edukacyjne gry z kolekcji „Koło fortuny”-„Co wiesz o ludzkim ciele”.

09.07.2015r.

(I.G.)

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Asnyka

ul. Narutowicza 10
32-540 Trzebinia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 32-612-13-98

NIP: 628-11-80-208

Jesteś tutaj: Start Filia nr 5 - Psary Aktualności