NARODOWE CZYTANIE "PANA TADEUSZA"

8 września 2012 roku w godzinach od 9:00 do 16:00 Filia nr 3 w Młoszowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini i Wiejski Dom Kultury w Młoszowej zaprosili mieszkańców do czytania i słuchania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Radna i sołtys Młoszowej pani Bożena Adamczyk przywitała zebranych czytelników odczytując list prezydenta RP zapraszający wszystkich miłośników ojczystej mowy do włączenia się w Narodowe Czytanie „Pana Tadeusza” . W akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego  aktywnie uczestniczyły władze naszego miasta  - pan burmistrz Stanisław Szczurek  rozpoczął głośne czytanie poematu. Kolejnymi czytelnikami byli:  dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury - Janusz Szczęśniak, Maria Wyrwik - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej, Barbara Spyt nauczyciel wychowania przedszkolnego, Paweł Świątek ze Stowarzyszenia Pinio, szef Parafialnego Klubu Sportowego w Młoszowej Andrzej Pypno, a także kierownik filii bibliotecznej w Młoszowej- Jolanta Jasińska , oraz inni zaproszeni czytelnicy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał certyfikat udziału w Narodowym czytaniu „Pana Tadeusza”.
Dodatkową atrakcją była wystawa najpiękniejszych edycji książkowych „Pana Tadeusza” (z reprintem pierwszego wydania).

Jesteś tutaj: Start Filia nr 3 - Młoszowa Aktualności NARODOWE CZYTANIE "PANA TADEUSZA"