WYSTAWA pt: ”MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI – ŻOŁNIERZ, POLITYK, MĄŻ STANU”

Józef Piłsudski, obok Tadeusza Kościuszki, jest patronem mijającego 2017 roku, dlatego też Miejska Biblioteka Publiczna swoim zwyczajem zaprasza do obejrzenia wystawy pt:” Marszałek Józef Piłsudski – żołnierz, polityk, mąż stanu” poświęconej tej postaci.

Dzieciństwo i młodość, studia i zesłanie, działalność polityczna i niepodległościowa, lata wojenne i życie osobiste. Czym Piłsudski zasłużył na miano „człowieka wyjątkowego”, patrona roku wskazanego przez Sejm RP? Jak to jest być wielkim mężem stanu, ale pozostać człowiekiem? Z czym wiąże się odpowiedzialność za losy tysięcy ludzi? To tylko niektóre z zagadnień i pytań, na które odpowie i o których wiedzę rozszerzy wystawa w Bibliotece Głównej.
Wystawę oglądać można od 1 listopada do 17  grudnia. Serdecznie zapraszamy!

Jesteś tutaj: Start Aktualności Wystawy WYSTAWA pt: ”MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI – ŻOŁNIERZ, POLITYK, MĄŻ STANU”