Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/lekcja_europejska oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wydarzenia

LEKCJA EUROPEJSKA Z RÓŻĄ THUN W TRZEBIŃSKIEJ BIBLIOTECE

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/lekcja_europejska oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

14 lutego o godz.11.00 w Medi@tece Pani Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein - Posłanka do Parlamentu Europejskiego - spotkała się z młodzieżą prowadząc LEKCJĘ EUROPEJSKĄ. W bezpośredni, niezwykle ciepły i zajmujący sposób opowiadała o historii powstania Unii Europejskiej i o jej założycielach.

Z właściwą sobie pasją przybliżyła słuchaczom projekty, nad którymi pracuje oraz wyjaśniła, na czym polega ujednolicenie rynku europejskiego. Młodzież miała okazję wziąć udział w quizie przeprowadzonym przez asystentki Pani Posłanki: Anetę Godynię i Anetę Rybak. Jedno z pytań okazało się zbyt trudne - nikt z młodzieży nie rozpoznał na zdjęciu  szefa Komisji Europejskiej José Manuela Durão Barroso, ale z pomocą przyszedł obecny na spotkaniu Burmistrz Trzebini, Pan Stanisław Szczurek. Warto dodać, że Róża Thun w swojej  działalności wspiera biblioteki z naszego regionu, organizując akcję zbierania książek. Chętnie też obejmuje Honorowy Patronat nad imprezami organizowanymi w Trzebińskiej Książnic, tj. Tydzień Europejski w Bibliotece - propagujący wiedzę o UE wśród najmłodszych, Odczyty Młodych Naukowców z Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci. Mamy nadzieję na kolejne miłe spotkanie z Panią Różą Thun.  
{gallery}/galeria/2013/lekcja_europejska{/gallery}

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Asnyka

ul. Narutowicza 10
32-540 Trzebinia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 32-612-13-98

NIP: 628-11-80-208

Jesteś tutaj: Start Aktualności Wydarzenia LEKCJA EUROPEJSKA Z RÓŻĄ THUN W TRZEBIŃSKIEJ BIBLIOTECE